WoordWiel (link) is een nieuwe app voor kinderen die willen leren lezen. De app is bedacht door leerkrachten en is zowel thuis als op school te gebruiken. De opdracht: zet zoveel mogelijk woorden in je tuin.

Woordjes maken met Woordwiel
Het werkt als volgt: je kiest een klank, bijvoorbeeld -eu. Je kind moet vervolgens proberen om hier zoveel mogelijk woorden mee te maken. Alle gemaakte woorden worden verklankt. Kent het kind het gemaakte woord, dan drukt hij/zij op het vinkje en kan er eventueel een foto bij maken (dit is niet verplicht). Dit woord komt vervolgens in het tuintje te staan.
Op het startscherm kun je aangeven welke klanken je kind al kent of wil leren. De app is bedoeld voor kinderen in groep 2, 3 en 4. Het is de bedoeling dat kinderen op een interactieve manier bezig kunnen zijn met het maken van woorden. In de app krijg je een highscore te zien, zodat er ook nog een competitie ontstaat wie zoveel mogelijk woorden kan maken.
Er zijn al veel apps voor kinderen die willen leren lezen, maar deze app geeft ze de mogelijkheid om zelf woorden te maken. Wie weet de meeste woorden met een p-?
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
De iPhone en iPad voor kinderen
De iPad en iPhone zijn ook leuk voor kinderen. Met deze artikelen zorg je dat kinderen ze veilig kunnen gebruiken, met onder andere informatie over delen met gezin, ouderlijk toezicht, tijdslot instellen en leuke apps vinden. En met Schermtijd beperk je de tijd die kinderen (of jijzelf) kunnen doorbrengen op de iPhone en iPad. Ook lees je hoe je een Apple ID voor kinderen kunt aanmaken.

- Ouderlijk toezicht gebruiken
- Schermtijd op iPhone en iPad
- Applimieten instellen in Schermtijd
- Begeleide toegang gebruiken
- iPad-gebruik van kinderen beperken
- Geschikte apps voor oudere iPad zoeken
- Leerzame programmeerapps voor kinderen
- Tijdslot voor kinderen instellen op iPhone en iPad
- Thuisknop blokkeren op de iPad
- iPad-apps filteren op leeftijd
- iPad kindveilig maken met beschermhoezen
- Apps voor kinderen tijdens lange autoritten
- Meldingen uitschakelen op een gezamenlijke iPad
- In-app aankopen uitschakelen
- Alles over Delen met gezin
- Apple ID voor kinderen
Ondanks dat het maar een eurotje kost, zonde vd centjes. Werkt niet optimaal. Veel foutjes en de gebruikersinterface.
Ik snap niet dat er zo’n positieve review aan deze app wordt gegeven op iCulture. Er zitten behoorlijk veel bugs in, meestal komt het woordwiel niet zichtbaar. Het is bijna niet te spelen op deze manier. Je kunt zoveel woorden maken als je wilt, en er is geen controle of het woord wel bestaat. Je kunt foute woorden niet meer wissen. Je moet van elk woord een foto maken hetgeen veel geheugen gaat opslorpen. Je ziet niet wie de meeste woorden heeft gemaakt en ook geen totaal aantal of andere statistieken.
Er is dus nog veel werk aan deze app !!!
Dank voor je feedback, vervelend om te horen. Appreviews zijn altijd te herkennen aan ‘review’. In dit geval heb ik de app geïnstalleerd en een paar woordjes geprobeerd te maken (zoals je ook aan de zelfgemaakte screenshots ziet). Technische problemen met de app heb ik niet ervaren, maar… ik heb ‘m dan ook niet urenlang losgelaten op een daadwerkelijke peuter, dus kan zijn dat die ergernissen bij langduriger gebruik aan het licht komen. Als volwassene was ik uiteraard geneigd om bestaande woorden gaan maken (het was geen betatest).
Wat je zegt lijkt me nuttige aanvulling op het artikel.
Vervelend te horen van de foutjes, kun je ze mailen naar mail@up-app.nl? Ook welk device? Dan zorgen wij voor een update. Foutjes horen er natuurlijk niet in, dit is tijdens de beta er blijkbaar tussendoor geglipt..
Beste Marie Marc. Bedankt voor je feedback, hier gaan we mee aan de slag en dit zal bij de volgende update verholpen zijn, beloofd!
Dat je ook foutieve woorden kunt maken is juist. Het gaat bij het leren lezen juist ook om het maken van de zogenaamde onzin-woorden. De app is gemaakt om het verklanken van woorden te ondersteunen, niet voor de spelling en of juistheid van het woord.
Het wissen van woorden is overigens mogelijk door 2 tellen op het woord te klikken, dan gaat het woord trillen en kun je op het kruisje klikken (zoals je ook apps kunt verwijderen). Dit staat ook bij de uitleg.
Nogmaals dank voor je feedback, we gaan ermee aan de slag. Vriendelijke groet.