‘Nederlandse uitgevers WPG en Lannoo werken aan Spotify voor e-books’

De uitgeverijen WPG en Lannoo werken samen aan een abonnementsdienst voor e-books, vergelijkbaar met Spotify.
Bastiaan Vroegop - · Laatst bijgewerkt:

E-booksUitgeverijen WPG en Lannoo willen een abonnementsdienst voor e-books aanbieden in Nederland en België. Dit schrijft de Belgische krant De Tijd (via eReaders). Deze abonnementsdienst zal ongeveer hetzelfde werken als Spotify en laat je voor een vast bedrag per maand een beperkt of een onbeperkt aantal e-books downloaden. De nieuwe dienst wordt volgens de krant beschreven in documentatie van de twee uitgevers over een joint venture ingediend bij mededingingsautoriteit Autoriteit Consument & Markt (ACM).


Het boekenaanbod van de twee uitgevers doet vermoeden dat je e-books van De Arbeidspers, A.W. Bruna, De Bezige Bij/Balans, Meulenhoff Boekerij en Unieboek | Het Spectrum kunt lezen. Voor al deze partijen zijn de twee uitgevers namelijk verantwoordelijk. Op het moment zijn er enkel de documenten over de joint venture – beide uitgevers hebben nog geen officiële aankondiging gemaakt. Wanneer we de boekendienst kunnen verwachten en hoeveel er per maand wordt gevraagd is daarom nog niet duidelijk.

De twee uitgevers zijn niet de eersten die aan een Spotify-achtige dienst voor e-books werken. Een jaar geleden deden Plantage en Yindo ook een poging. Het idee lijkt sowieso vrij populair onder uitgevers – in april vorig jaar hoorden we dat kranten iets soortgelijks proberen.

Informatie

Laatst bijgewerkt
17 augustus 2013 om 14:54
Onderwerpen
,
Categorie
Apps

Spotify

Spotify is 's werelds grootste muziekstreamingdienst. Met Spotify kun je gratis of tegen betaling muziek streamen vanaf je iPhone, iPad, Mac of ander device. De gratis versie heeft reclame en laat je niet on-demand elk nummer afspelen, terwijl je met de betaalde Spotify Premium onbeperkt muziek naar keuze kunt luisteren. Er zijn op maat gemaakte afspeellijsten, je kunt gebruikmaken van Spotify Connect of AirPlay en nog veel meer. Behalve muziek vind je op Spotify ook veel populaire podcasts, zowel Nederlandse als vanuit het buitenland.

Spotify

Reacties: 4 reacties

  1. Dit lijkt me echt een goed idee. Het is van den zotte dat er anno 2013 geen fatsoenlijke manier is om e-books te lenen. Ik hoop alleen wel dat alle uitgevers er dan aan mee doen. Dat je dus niet voor het ene boek een abonnement bij partij A moet hebben, en voor het andere bij partij B, zoals nu een beetje doorschemert uit het artikel. Ik ben benieuwd!

  2. Ik begrijp niet dat de bibliotheken niet al lang in dit gat gesprongen zijn. Of Apple zelf. Lijkt mij een ideale manier boeken te lezen. Maar het zal allemaal te maken hebben met licenties, rechten en afspraken met uitgevers.

  3. Goed initiatief! Bibliotheken zijn hier al op beperkte schaal mee bezig, maar een ‘centraal orgaan’ a la Spotify is voor de consument wel beter.

    Nu nog iets dergelijks laagdrempeligs voor films en series en we zijn klaar voor het opslagmediumloze tijdperk!

  4. Bibliotheken hebben volgens de wet het recht fysieke boeken uit te lenen. Voor eboeken geldt dit niet, daarvoor zijn ze afhankelijk van de uitgevers. En die willen niet…

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.