Patent: animaties met watergolven en bewegende bomen in 3D Maps

Een patent van Apple laat zien hoe de 3D Maps-functie in de toekomst verder uitgebreid kan worden. Zo komen de foto's tot leven met animaties in het water en van bomen.
Lars Paymans -

Apple-Maps-toekomst-flyover
Apple zou aan een nieuwe versie van 3D Maps werken, waarbij onder meer het water beweegt en realtime reflecties bevat. Hierdoor komt de 3D-weergave van een stad er natuurlijk een stuk realistischer uit te zien. Een nieuw ontdekt patent beschrijft welke technieken Apple toe wil passen om de 3D Maps tot leven te laten komen.


Het patent met het nummer 9.147.286 legt uit hoe de 3D-functies van Apple Maps verder uitgebreid kunnen worden. Dit komt bijvoorbeeld ook van pas bij de Flyover van steden, waar vandaag 19 nieuwe steden aan toegevoegd werden.

3D-maps-patent

Zo werkt de animatietechniek
Zo gaat de techniek in zijn werk: zodra de software van Apple Maps een deel van een afbeelding herkent als een waterpartij, kan er een rimpeleffect toegepast worden om de illusie te wekken dat het water beweegt. Dat geldt ook voor bomen waar een soortgelijk grafisch effect wordt toegepast om ze te laten bewegen.

Deze animaties zijn niet altijd actief, maar worden bijvoorbeeld geactiveerd als je je vinger tegen de zijkant van je iPhone houdt. Tik bijvoorbeeld met je vinger op een zee of ander wateroppervlak om kringen in het water te maken of kantel je iPhone om bomen heen en weer te laten waaien. Een dergelijke manier om met effecten te spelen zou natuurlijk perfect samengaan met de 3D Touch-functie van de iPhone 6s en iPhone 6s Plus.

Bekijk ook

3D Touch op de iPhone: zo werkt het indrukken van het scherm

3D Touch op de iPhone: zo werkt het indrukken van het scherm

Met 3D Touch op bepaalde iPhones krijg je meer functies door extra hard op het scherm te drukken. In deze uitleg lees je hoe 3D Touch werkt en wat je er allemaal mee kan doen.

Grote spiegelende kantoorpanden die aan het water staan kunnen ook op een oppoetsbeurt rekenen. Door het water als een lichtbron te beschouwen kan een reflectie op de gebouwen afgebeeld worden.

3D-maps-patent

Reacties: 7 reacties

  1. Wat gaaf zou zijn is dat je ‘live’ verkeer zou zien in 3D steden. Zoals je nu ook al in Maps kunt zien waar er file staat (door middel van de rode stippellijntjes) kunnen ze in 3D files ook weergeven met druk verkeer met echte auto’s. Just an idea that I’m throwing out there

  2. Weer een gevalletje cosmetische franje waar waarschijnlijk niemand op zit te wachten, laat staan om gevraagd heeft.

    Laten ze liever – zoals beloofd – zich om de stabiliteit van iOS9 bekommeren 😕
    Te beginnen met stabiliteit van hun API’s…

  3. Dan zou ik het ook leuk vinden als de vlaggetjes wapperen, vogeltjes vliegen en de kantklosjes van de Zeeuwse meisjes reflecteren

  4. Hmmm… En laat je telefoon vallen en de gebouwen in maps storten in…

  5. Blazen tegen je schermen en je veroorzaakt een orkaan, schudden en je veroorzaakt een aardbeving, een scheet op je scherm laten en je veroorzaak een nucleare ramp….en zo kunnen we nog even doorgaan.

  6. Ik vindt dat Apple eerst eens zijn prioriteiten op de rit moet krijgen voordat ze tijd en enerchie in dit soort ontwikkelingen gaan stoppen.

  7. Heel leuk allemaal, die gimmicks maar als Maps zo slecht blijft kijkt er niemand naar.

    Nog steeds vindt Apple Maps geen adressen, POIs of bekende plekken. Echt hopeloos.
    Er zijn geen fietsroutes mogelijk.
    De uitrol van OV gaat jaren duren in dit tempo. Terwijl al de Nederlandse data vrij is.

    En serieus. Hoeveel gebruik jij dat flyover nu?

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.