Problemen met je darmen is op zich al vervelend genoeg en laboratoriumonderzoek naar de ontlasting is niet altijd even handig. Het UMC Groningen is bezig met het ontwikkelen van een computerprogramma waar ook je smartphone aan te pas komt. Zo kunnen darmpatiënten zelf door gebruik van hun smartphone de ontlasting onderzoeken, waardoor er gekeken kan worden in welke fase een darmziekte zich bevindt.

App voor controleren van ontlasting
De samenstelling van je ontlasting kan een hoop zeggen over je algehele conditie, beaamt ook de Maag Lever Darm Stichting. Gerard Dijkstra, hoogleraar bij het Universitair Medisch Centrum Groningen, is momenteel bezig met het ontwikkelen van een computerprogramma, zodat darmpatiënten zelf hun eigen ziekte in de gaten kunnen houden. Het gaat dan om mensen met IBD, Inflammatory Bowel Disease. Bekende voorbeelden hiervan zijn de ziekte van Crohn en colitis ulcerosa. Maar het is zelfs met de smartphone niet een kwestie van een foto maken van je ontlasting.
Patiënten moeten namelijk met een lepeltje een monster nemen van hun ontlasting, waarna dit vervolgens in een buisje met vloeistof gedaan moet worden. Op een speciaal vel papier vormt dit een soort streepjescode, waarna deze code met behulp van een app afgelezen kan worden. Dankzij de app kan de patiënt dus zelf zien in welk stadium de darmziekte zich bevindt, waardoor de ziekte beter gecontroleerd kan worden. Darmziektes kunnen vaak het leven van patiënten beheersen, omdat ze bijvoorbeeld nauwelijks de deur nog uitdurven.
De app is nog niet uit en is nog in ontwikkeling. Dit soort medische apps waarbij een patiënt zelf dingen kan checken is niet nieuw. Vorige week bespraken we nog de OLVG-app, waarmee patiënten van het OLVG in Amsterdam zelf kunnen kijken of ze last hebben van hartritmestoornissen. Ook voor mensen met darmziekten verscheen eerder al een app genaamd Buikbuddy (link), maar deze is al bijna vier jaar niet bijgewerkt.
Afbeelding via Shutterstock.com, Ljupco Smokovski
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- EasyPark vanaf 1 mei meestal veel duurder door variabele transactiekosten: dit zijn goedkopere alternatieven (01-04)
- Pas op bij het verwijderen van Image Playground: app (nog?) niet opnieuw te downloaden (01-04)
- Google Maps als standaard navigatie-app in te stellen: dit heb je eraan (31-03)
- Nieuwe website toont Europese alternatieven voor Gmail, Dropbox en meer (28-03)
- Digitaal rijbewijs komt eindelijk naar je iPhone (maar niet in Wallet) (28-03)
Wat een stronterij. Straks komen ze met een pis app…gezeik overal 😂
Shit…
Lach er maar mee mannen! Ik heb colitis ulcerosa en het is verre van een lachertje! In 2007 begonnen door te stoppen met roken, in 2013 een trombose erdoor opgelopen, kan je in U buik, bil of hersens krijgen en ik had het laatste voor, waardoor ik nu ook nog epilepsie heb gekregen!
Zo zie je maar weer, mensen die het niet hebben die ziektes lachen er maar gewoon mee. Maak het in mijn privé leven ook constant mee.
Volgens mij ben jij de eerste zeikerd !