Selfie-stokken van Hama en Rollei: hulpstukken voor betere zelfportretten
Als consumentenmerk Hama zich op een nieuwe trend stort, dan weet je dat het echt mainstream is geworden. Maar ook het iets sjiekere merk Rollei waagt zich eraan: de selfie-stok. Voorheen zag je die selfie-stokken vooral bij mensen met een dure GoPro-camera. Met een iPhone werkt het natuurlijk ook prima, al moet je wel een oplossing verzinnen om de iPhone stevig aan de stok vast te maken. Maar daar hebben Hama en Rollei iets voor bedacht.
Bij beide fabrikanten moet je een set aanschaffen: bij Hama betaal je 30 euro voor de selfie-stok, plus nog eens 10 euro voor het iPhone-houder. Rollei is iets duurder: de stok kost 55 euro en de houder 17 euro. De armverlengers zijn compact op te vouwen tot een staaf van 30 centimeter. Het idee van een selfie-stok zal duidelijk zijn: door een stok te gebruiken krijg je meer afstand tussen de camera en je gezicht, zodat je met een grotere groep mensen in beeld past. Het voorkomt ook het effect van ‘arm in beeld’, al is dat tegelijk een van de charmes van een selfie: het moet er spontaan uitzien. De selfie-stokken van Hama en Rollei liggen vanaf september in de winkel en zijn beide voorzien van een 1/4-inch bevestiging. Je kunt er dus een gewone camera aan bevestigen, maar ook een GoPro of een iPhone met bijbehorend hoesje.
Wie niet kan kiezen tussen Hama en Rollei, kijkt eerst naar de prijs: bij het wat saaie budgetmerk Hama ben je voor 40 euro klaar, bij Rollei betaal je ook voor de naam: ruim 70 euro ben je kwijt. De Hama-stok is met z’n 160 gram lichter van gewicht dan de Rollei, die 185 gram weegt. In ingeschoven toestand zijn ze allebei 30 centimeter lang, maar zodra je de stok uitschuift is er verschil: de Hama Monopod Selfie is maximaal 90 centimeter, de Rollei Selfie-Stick maximaal 94,5 centimeter. Dat verschil is echter te verwaarlozen. Eigenlijk valt de Rollei-stick nog het meest in de smaak: die is verkrijgbaar in meerdere kleurtjes en heeft zelfs knoppen aan het handvat, waarmee je de foto kunt maken. De houder van Hama is zwart en nogal saai-technisch van uitstraling, zoals wel meer producten van deze fabrikant. Kortom: hipsters gaan voor Rollei, praktisch ingestelde budgetkopers gaan voor Hama.
Wie niet zo dol is op selfies, kan deze armverlengers ook gebruiken om beter te filmen als je in een mensenmassa staat. Je stoort er omstanders bovendien minder mee, dan met een omhooggestoken iPad. Na de Photokina-beurs moeten deze selfie-stokken overal verkrijgbaar zijn.
Via: iPhone-ticker
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Selfies. Ugh. Ik hoop dat de dag dat we met rode kaakjes terugkijken naar onze selfies met duckfaces etc. snel aanbreekt.
Zelfs bij de Xenos kan je momenteel selfiestokken krijgen.
Zelf ben ik geen liefhebber van een #Selfie, wat ik zelf ervaren heb is wel voor mij een eye opener.
Ik was in Miami met mijn vriendin en wilde graag een foto van ons 2. Hoe ga je die foto maken (geen close-up) je wil iemand vragen. Normaal met je camera ging het precies zo maar was de angst “straks rennen ze er mee weg” een stuk minder. Je telefoon is namelijk een verlengstuk van je leven geworden. Er staan toch prive zaken op en diefstal hiervan is een stuk erger dan van je camera.
Met angst heb ik mijn iphone afgestaan aan een local die er “betrouwbaar” uit zag. Gelukkig is dit goed gegaan en heb ik nu een leuke foto als herinnering aan die “speciale dag”.
@Mark: Ruig verhaal! Haha
Ligt aan de lokatie, maar met een statiefje a la Gorillacam (voor paar euro te koop bij de Action) en een selftimer kun je alle (duo)selfies maken die je wilt. ‘Probleem’ wat ik vaak heb met mensen die je vraagt een foto te maken is niet zozeer de weg-ren-angst maar het uiteindelijke bedroevende resultaat…
Belangrijkste reden voor het prijsverschil is natuurlijk dat de Rollei ook bluetooth heeft waarmee je via knopjes op het handvat de iPhone kan bedienen. Dit heeft de Hama niet, dat is alleen een stok en dus heb je daar een app bij nodig met een zelfontspanfunctie.
Selfies bestaan al sinds er handheld camera’s zijn en zullen NOOIT meer uitsterven, het is gewoon een foto van jezelf maken op een leuke locatie of leuk moment wat is daar zo erg aan, 100 fotos met niemand erop van een landschap vind ik saaier.
Ik maak gewoon altijd een foto van mevriendin en zei daarna van mij zodat ik ze later samen ik elkaar photoshop.
@eMilty: en waarom staat dat niet in het artikel?
Dat is nuttige info!
Als de hama geen knoppen heeft, hoe maak je dan de foto? Alleen met de zelfontspanner? Das toch niet praktisch.
Voor een paar euro heb je een Bluetooth cameraknop voor selfie sticks zonder knop. Heb zo’n ding zelf