Sony brengt streamingdienst Music Unlimited ‘op iOS-smaak’

Music Unlimited is op de schop gegaan voor iPhone. Sony gaf haar Spotify-alternatief een nieuw uiterlijk en veel nieuwe functies.
Bart Breij - · Laatst bijgewerkt:

Sony vernieuwt Music Unlimited voor iPhone“De PlayStation® Music-app, geoptimaliseerd voor iOS.” Met die zinsnede kondigt Sony haar vernieuwde Music Unlimited-app aan, dat vannacht werd vernieuwd naar versie 2.0. De streaming muziekdienst die concurreert met Spotify, kreeg een nieuw ontwerp en is veel sneller in gebruik.


De update kreeg zelfs de bijnaam MUiOS 2.0. Centraal staan het vlakke uiterlijk, met een zwart hoofdmenu en witte tekst, overzichtelijke menu’s met grote afbeeldingen en vooral paarse achtergronden. Door de kleurstelling voelt de app ook een beetje Windows Phone-achtig aan.

Music Unlimited iPhone Music Unlimited hoofdpagina

Inhoudelijk maakt de app ook een sprong voorwaarts. De muziekwachtrij in de app moet sneller zijn en op een artiestenpagina kan je nu discografieën over de artiesten, iemands beste nummers en aanverwante artiesten bekijken. Je bibliotheek kan worden gesorteerd op nummers die je pas hebt toegevoegd en afspeellijsten die net zijn gewijzigd. Ook kan je (eindelijk) zelf de volgorde van nummers in playlists bepalen.

Sony is zelf erg tevreden en dankbaar over de nieuwe versie, getuige de update-omschrijving:

Jullie hebben geoordeeld en wij hebben geluisterd. Het resultaat is MUiOS 2.0. Vlijmscherpe visuals en bediening die aan het ontwerp van iOS doen denken en een snellere en stabielere app. Opties zijn nauwkeuriger en gevoeliger. Bedankt, trouwe gebruikers en mede-muziekliefhebbers. We dragen deze ultieme versie aan jullie op.

Lees ook: Beste streaming muziek-app voor iPhone en iPad

Reacties: 2 reacties

  1. Vraag me serieus af hoe de schrijver van dit artikel aan zijn bronnen komt?? Even 10 sec Google en de eerste beste hit gebruiken?

    “De streaming muziekdienst die concurreert met Spotify en alleen verkrijgbaar is voor PlayStation-gebruikers die er een apart abonnement voor afsluiten”

    Dit is gewoon fout! Alleen verkrijgbaar voor PlayStation-gebruikers?? IEDEREEN kan een Music Unlimited abonnement aanvragen. De PlayStation apparaten hebben echter standaard de Music Unlimited app aan boord, meer niet. Je kan via de web browser, iOS en android apps muziek luisteren. Tevens bied Sony Music Unlimited aan via hun Smart TV’s. Music Unlimited (net als Video Unlimited) staat helemaal los van PlayStation.

  2. @ASN: Dat was niet altijd zo. Ik ga het veranderen.