Tim Cook biedt stageplaats aan tiener die gered werd door Apple Watch
Met de Apple Watch haal je ook een hartslagsensor in huis, die problemen kan ontdekken waar je normaal niet eens over nadenkt. Dat overkwam de Amerikaanse tiener Paul Houle Jr. die een Apple Watch kocht vlak voordat hij weer ging sporten. Hij kwam met de Watch namelijk een spierziekte op het spoor, die effect had op zijn hart en andere organen. Het leverde zoveel publiciteit op, dat Tim Cook hem spontaan een stageplaats aanbood en een iPhone 6s cadeau gaf.

Telefoontje van Tim Cook
Nadat het verhaal van Houle in plaatselijke media opdook, duurde het niet lang totdat Tim Cook hem opbelde. Cook wilde weten hoe Houle zich voelde en of hij interesse had in een stage bij Apple. Vrijwel direct na het telefoongesprek belde een Apple-medewerker om de stage officieel te maken, zo schrijft Business Insider. Normaal gesproken heb je heel wat ervaring en de juiste papieren nodig om kans te maken op een dergelijke stageplaats, maar als Tim Cook het je aanbiedt vervallen deze regels blijkbaar.
“Tim Cook vroeg wat ik wilde gaan studeren. Toen ik zei dat ik interesse had in elektrotechniek, zei hij dat er altijd een plek vrij voor me was bij Apple, en dat ik dus bij Apple stage mocht komen lopen.”
Als kers op de taart ontvangt Houle een gloednieuwe iPhone 6s een dag voor de officiële release. Een mooi gebaar van Tim Cook (die volgens Houle erg vriendelijk was), maar natuurlijk ook een handige manier om wat gratis reclame voor Apple te maken.
American Football
Houle droeg de Apple Watch toen hij begon met oefenen voor het volgende American Football-sportseizoen op school. Bij de tweede training op die dag kreeg hij last van zijn rug en had hij moeite met ademen, maar hij dacht dat dit niet iets heel ernstigs was.
De Apple Watch vertelde echter een ander verhaal: 2,5 uur na de laatste training had hij nog steeds een hartslag van 145 slagen per minuut, veel hoger dan op een rustmoment het geval moet zijn. Houle ging naar zijn coach en nadat ze op school hadden gekeken, werd de tiener overgebracht naar de eerste hulp van het ziekenhuis.
Daar werd ontdekt dat Houle last had van rabdomyolyse, veroorzaakt door het vele sporten, het warme weer en een gebrek aan vocht. Houle’s spieren waren begonnen met afbreken, waardoor het eiwit myoglobine in zijn bloed terechtkwam. Zijn nieren konden de afbreuk hiervan niet langer aan. Door de aandoening kon Houle drie dagen lang amper bewegen.
Dat hij bij toeval zijn hartslag bekeek op zijn Apple Watch, kan zijn leven hebben gered. Als hij de volgende dag namelijk gewoon was gaan sporten, was de kans groot dat hij op het veld in elkaar was gezakt en hij nooit meer wakker zou worden.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

- Alles over de Apple Watch
- Apple Watch-modellen
- Apple Watch kopen
- Apple Watch 4G kopen
- Refurbished Apple Watch kopen
- Apple Watch vergelijken
- Apple Watch in roestvrij staal
- Apple Watch-horlogebandjes
- Apple Watch repareren
- Apple Watch Ultra: het topmodel
- Apple Watch SE voor instappers
- watchOS: het besturingssysteem van de Apple Watch
- Bekijken bij Apple
Een toestel dat levens kan redden geweldig
Het meest onwaarschijnlijke verhaal over sport ooit.
Immers wie gaat nu 1 van de zwaarste sporten doen terwijl het absurd heet is, zonder kennelijk ooit eerder enige last te hebben gekregen en dan opeens een levensbedreigende ziekte…?
Sorry hoor, het riekt nogal naar publiciteitszoekerij
Betreffende de watch kan ik vaststellen dat het mij ook helpt. 3 jaar geleden heb ik een gbp operatie gehad en was ik 75 kg afgevallen. Helaas kwam ik na verloop terug wat bij door een slabakkende controle openlijk bewegingspatroon. Sinds ik de Apple watch heb merk ik een toenemende bewegingsactiviteit en dat mijn gewicht terug 8 kg omlaag is gegaan en zo aldus weer stabiel is met 75kg . De gezondheidsapp en de hartslagsensor zijn dus wel degelijk goede hulpmiddelen en ik ben blij dat ze die jongen zijn leven gered hebben.
Ook even zo’n mooi verhaal bedenken. Ik wil ook wel stage lopen bij Apple, staat goed op je CV haha
Mooie pr stunt
Wat een mazzel!
Sterk staaltje pr weer.
@Peter: Even googelen op rabdomyolyse
Het bestaat echt en wordt dus uitgelokt door combinatie van extreme inspanning en uitdroging en warmte. Kan dus ook bij een verder gezond iemand.
Maar Tim, heb je hem een 64 GB model gegeven? Want als je een 16 GB model geeft beledig je hem eerder dan een mooi gebaar.
Het is een leuk verhaal voor de PR afdeling van Apple, er zal ook vast wel wat van waar zijn, maar ik vind dat het een hoog Telegraaf-gehalte heeft. Of Amerikaanse overdrijving, hoe je het maar wilt noemen. Het komt in ieder geval wel op een bijzonder gunstig moment voor Apple, want als vrijdag iedereen in de Apple store staat om voor $200 zo’n mooie nieuwe 6s te kopen (en de rest van het bedrag via een absurd duur telefooncontract maar dat realiseren ze zich niet) en zich dit verhaal herinneren, zullen er heel wat Apple watches bij verkocht worden.
@Angelo: Nee, het zal vast een 16GB model zijn geweest. Dan wordt die jongen alvast lekker gemaakt zonder dat hij echt iets met het toestel kan en weet Tim Cook zeker dat hij binnen een half jaar alsnog de portemonnee trekt voor zo’n 64GB model.
Ik vraag me af waarom mensen zo vaak van die zure reacties plaatsen…
Ik denk dat sommige mensen dit op hun iPhone 3GS aan het typen zijn om zo hun eigen zielige leventje te verbergen.
Helaas zie je dit gedrag op een hoop fora en online ontmoetingsplaatsen.
Wees gewoon een x blij voor iemand.
@Alfred: Behalve dat zoiets zeurders zoals jou bewijst dat Apple een commerciële idiote toko is.
Terwijl als ze hem gewoon de 128GB geven (wat Apple echt geen cent extra kost) is het een goede stunt.
Nee de PR afdeling trekt hier gewoon fatsoenlijk uit de kast.
Verhaal heeft ietwat “heel toevallig qua timing” gehalte, kan ook zomaar al paar maanden oud zijn, maar bewust achter gehouden voor marketing. Hoe dan ook geluk voor de jongen en slimme marketing van Apple.
En geloof me, Google/Samsung had dit ook gedaan als het met AndroidWear was gebeurd.
Wacht dit is toch kamp Apple? Wat doen al die haters hier?