Vodafone Wallet vanaf eind mei in Nederland

Vodafone Wallet komt eind mei in Nederland beschikbaar. De app komt naast Vodafone Smartpass, de NFC-betaaloplossing van Vodafone.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

vodafone-walletVodafone gaat naar verwachting eind mei Vodafone Wallet in Nederland beschikbaar stellen. Dat kondigt de provider aan in een persbericht. Eerder werden werden al details vrijgegeven over de Vodafone Wallet-app, die is gebaseerd op een app van het Oostenrijkse bedrijf Bluesource. De app komt naast Vodafone Smartpass te staan, een mobiele betaaloplossing die Vodafone in samenwerking met VISA heeft ontwikkeld. Met Vodafone Wallet kun je nog deze maand in Duitsland, Spanje en Nederland aan de slag. Je kunt er klantenkaarten, kortingsbonnen en lidmaatschappen van bijvoorbeeld de sportschool in opslaan. Vodafone Wallet is een rechtstreekse concurrent van Apple’s Passbook.


De Vodafone Wallet-app voorkomt dat je je tas moet doorspitten, op zoek naar een klantenkaart van de supermarkt of een kortingscoupon van een bepaalde winkel. Alles staat digitaal opgeslagen in Vodafone Wallet. Bluesource maakt al een populaire klantenkaart- en winkelapp, die nu in een gratis Vodafone-variant beschikbaar wordt gesteld in alle landen waar Wallet beschikbaar komt. Na Duitsland en Nederland zullen andere landen in de loop van het jaar volgen. In Spanje was de oplossing eerder al aangekondigd. Vodafone maakte reclame door een vrouw in bodypaint de straat op te sturen, om aan te geven dat je geen jaszekken en broekzakken meer nodig hebt om pasjes bij de hand te hebben. Een andere reclame van Vodafone Wallet (zie bovenaan dit artikel) had een wat degelijker geklede vrouw, die zoveel tasjes in de hand heeft dat ze niet naar kortingskaarten en klantpassen kan zoeken.

vodafone-wallet-bodypaint

Nieuwe pasjes en kortingsbonnen toevoegen doe je door het nummer in te typen of het pasje te scannen. Er zijn al templates beschikbaar voor ruim 1500 merken, waaronder winkelketens, evenementenorganisaties, vervoersbedrijven en adverteerders. Eventueel kun je zelf een template aanmaken op je telefoon. Het aantal pasjes op je telefoon is onbeperkt en dat is een groot voordeel ten opzichte van een portemonnee, die met meer dan 20 pasjes te dik wordt om nog in je broekzak te dragen. Vodafone heeft in het persbericht nog niet aangegeven welk platform als eerste aan de beurt is: Android of iOS.

vodafone-wallet

Informatie

Laatst bijgewerkt
12 mei 2014 om 11:26
Onderwerp
Categorie
Providers

Reacties: 5 reacties

  1. Als Passbook tot nu toe geen succes is, waarom zou het Vodafone Wallet dan wel lukken? Voor wie is dit bedoeld, voor koopgrage rijke vrouwen of voor gewone mensen die hun doordeweekse boodschappen doen?

  2. Ik zie nog niet waarom dit een concurrent van passbook zou zijn. Ik kan bijv. niet mijn bonuskaart toevoegen aan passbook.

  3. Zolang het scherm van je telefoon niet goed te scannen is (zoals bij de Albert Heijn), is dit kansloos.

  4. Die gebodypainte naakte vrouw heeft natuurlijk geen portemonnee bij zich, maar wel een telefoon…

  5. @Gaston: `
    Daar is over nagedacht! Met een portomonee kan je niet bellen, maar met een telefoon wel betalen!