Apple laat je nu controleren of iPhone is gestolen

Is een tweedehands iPhone nog beveiligd met activeringsvergrendeling? Je kunt het voortaan zelf checken op een speciale website.
Bastiaan Vroegop - · Laatst bijgewerkt:

iPhone activeringsvergrendelingEen nieuwe website (let op: alleen op desktop te raadplegen) van Apple laat zien of je activeringsvergrendeling op je iPhone is ingeschakeld. Activeringsvergrendeling werd als functie geïntroduceerd in iOS 7 om het dieven moeilijk te maken. De website maakt het makkelijker om te zien of een tweedehands iPhone is gestolen.


Zodra je je iPhone vindbaar maakt via Zoek mijn iPhone is de beveiliging actief. Alleen met het juiste Apple ID kun je nog op afstand toegang krijgen tot de iPhone en bijvoorbeeld het toestel wissen. De extra beveiliging heeft geleid tot een enorme daling van het aantal diefstallen van iPhones. Een dief kan immers niets met een gestolen iPhone: hij kan niet bij de informatie en kan het toestel ook niet doorverkopen. Pas wanneer je het toestel uit iCloud verwijdert, is het toestel weer klaar voor de volgende eigenaar.

Als je een iPhone koopt via Marktplaats weet je niet meteen of de antidiefstalbeveiliging actief is. De nieuwe website van Apple maakt dat een stuk makkelijker: op de webpagina kun je het IMEI-nummer of serienummer van een iPhone invullen om te zien of activeringsvergrendeling is ingeschakeld. Handig als je bijvoorbeeld een tweedehands iPhone wil kopen en niet met een vergrendeld toestel wilt worden opgescheept.

Is de beveiliging nog steeds ingeschakeld, dan legt de website hoe de originele iPhone-bezitter deze kan uitschakelen.

De site vereist een IMEI-nummer of serienummer. Je kunt één van deze nummers vinden in iOS, onder Instellingen > Algemeen > Info. Daarnaast staat het IMEI-nummer achterop de iPhone gegraveerd.

Via iDownloadBlog

Reacties: 11 reacties

  1. En als de iphone uitstaat of geen internet toegang heeft hoe check de app dit?

  2. Origineel geplaatst door sathumax
    En als de iphone uitstaat of geen internet toegang heeft hoe check de app dit?

    Zoals in de tekst staat, op de achterkant van de iPhone.

    Bij mij is die tekst trouwens helemaal scheef gegrafeerd. Staat niet erg mooi. Kan ik hiervoor terecht bij de Apple Store?

  3. @sathumax: De servers van Apple weten precies welk IMEI/serienummer gelockt is. Daar hoeft het apparaat niet voor aan te staan

  4. Via Safari van mijn iPhone krijg ik ‘Uw browser wordt niet ondersteund!’. Dus…

  5. @iNick: Heb precies het zelfde !
    Zelfs desktop site opvragen werkt niet !

  6. de site werkt perfect bij mij ( firefox )

  7. iOS 8.0.2… “Uw browser wordt niet ondersteund” “verouderd”. Euh…??!!Huh..??!! Nu al??!!

  8. De website werkt vooralsnog alleen op Macs en PC’s

  9. Origineel geplaatst door erik coolen
    De website werkt vooralsnog alleen op Macs en PC’s

    Handig, als je een marktplaats-aankoop ter plekke wil controleren voordat je afrekent…

  10. Een aankoop ter plekke afrekenen en dan de website controleren? Is het niet veel handiger om gewoon het toestel aan te zetten en te kijken of t werkt?

  11. Het imei staat nooit op de achterkant, dit staat wel gegraveerd in de simkaart tray…