‘Wi-Fi-problemen in iOS 8 veroorzaakt door AirDrop en AirPlay’
De Wi-Fi-problemen onder iOS 8 blijven bestaan, ook nu iOS 8.1.1 inmiddels uit is. Ontwikkelaar Mario Ciabarra denkt het antwoord te weten. Het ligt niet aan je router of aan je DNS-instellingen, maar aan het gebruik van Apple Wireless Direct Link (AWDL). Dit wordt gebruikt voor AirDrop, AirPlay en GameKit, allerlei vormen van peer-to-peer data-uitwisseling die Apple via een lokaal Wi-Fi-netwerk laat plaatsvinden. Ciabarra’s advies: Apple moet Bonjour via Bluetooth of via het normale Wi-Fi-netwerk laten lopen.

Gebruikers klagen bij iOS 8 over trage verbindingen en wegvallende verbindingen. Ook vreemde apparaten kunnen door hun AirDrop-zoekopdrachten jouw Wi-Fi-snelheid negatief beïnvloeden. Zolang Apple geen oplossing beschikbaar stelt kun je gebruik maken van Ciabarra’s eigen tweak wifried, die helaas alleen te gebruiken is door jailbreakers. Deze schakelt het automatisch zoeken naar AirDrop-partners uit en zorgt dat je weer normaal kunt internetten via Wi-Fi.
Of de diagnose klopt, kun je volgens Ciabarra zelf controleren. Start een app waarmee je de snelheid kunt meten, bijvoorbeeld Speedtest. Met je snelheid en open daarna het Bedieningspaneel zodat de iPhone naar AirDrop-partners gaat zoeken. Er moet dan onmiddellijk een terugval in Wi-Fi-snelheid te zien zijn. Op de iCulture-redactie zagen we geen merkbare terugval, maar we hadden dan ook geen Wi-Fi-probleen. Ciabarra zegt dat het probleem zo’n twee minuten standhoudt, terwijl de AWDL-interface op de achtergrond druk bezig is met pogingen om verbinding te leggen.
Lees ook: Trage WiFi-verbinding na iOS 8-update: dit kun je doen
AirDrop uitschakelen in Yosemite
Wil je ook bij OS X Yosemite je Wi-Fi-problemen oplossen, dan kun je AWDL niet zomaar uitschakelen. Wat je wel kunt doen is in de Terminal een commando invoeren:
sudo ifconfig awdl0 down
Je hebt dan geen AirDrop meer. Inschakelen doe je op een vergelijkbare manier:
sudo ifconfig awdl0 up
Voor alle duidelijkheid: awdl zijn kleine letters, de 0 is een cijfer.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Wifi
Alles over wifi-netwerken gebruiken op je iPhone, iPad en Mac. We vertellen je over wifi-bereik verbeteren met mesh-routers, het aanschaffen van wifi 6-routers, de voordelen van wifi 6E of wifi 7 en het oplossen van wifi-problemen op de Mac, iPhone, iPad en Apple TV. Maar er is nog veel meer!

- Wifi instellen op iPhone en iPad
- Wifi-netwerken beheren op iPhone en iPad
- Opgeslagen wifi-wachtwoorden achterhalen
- Wifi-problemen oplossen op iPhone en iPad
- Wifi-problemen op de Mac oplossen
- Wifi-problemen op Apple TV oplossen
- Netwerkproblemen oplossen op iPhone en iPad
- WiFi Assistentie op iPhone en iPad
- Mesh-systeem kopen voor beter wifi-bereik
- Wifi 6-router kopen
- Wat is wifi 6E?
- Wat is wifi 7?
- Wifi-knop op je iPhone is uitgeschakeld
Haha, leuk. Ik heb dus echt werkelijk nergens last van! Met AirDrop uit haal ik 89,90mbps down, en 8,9 up, en met AirDrop aan 89,79 down en 8,76 up… Niet veel verschil lijkt mij.
Btw. Alle apparaten zijn hier geüpdatet naar de nieuwste iOS.
Ik gebruik nooit airplay enz dus drm ook geen wifi problemen!
Hier ook geen wifi problemen. Nooit last van gehad sinds ik iOS 8 heb.
Kijk… Snapte al niet waar deze tweak voor was :p
Leuk, heb niet eens airdrop/airplay op m’n 4S, maar wel nog steeds WiFi problemen…
Het zou best eens kunnen kloppen. Ik heb een Airplay versterler en die wordt niet altijd gevonden door mijn iPad. Dan sluit ik alle apps af die actief zijn en dan werkt het meestal wel.
Op m’n iPad 3 werkt airplay naar airport express en Apple TV sinds ios 8 voor geen meter. Echt schandalig vind ik het. Vanaf m’n iPhone 6 gaat het prima.
Iemand nog tips?
@Maarten: Ik heb net me Bluetooth op me Apple tv en MacBook uitgezet en het werkt weer perfect. Ik kijk nu een film gestreamd via popcorn time via de beeldsynchronisatie.
Mijn snelheid halveert dus gewoon tijdens deze test en ik dacht geen probleem te hebben merk er voor de rest ook weinig van airplay werkt ook gewoon goed?!
Sinds ik iPhone 6 heb en mijn vrouw ook met haar 5s met ios 8….problemen met wifi gehad.
Na van alles te geprobeerd hebben en niks te geholpen hebben, heb ik de keuze van chanel op mijn router op auto gezet.
En ja zo simpel kan het zijn….geen probleem meer met wifi.
Laatste zin: ADWL moet zijn AWDL…
Ik heb op mijn iMac de opdracht “sudo if config awdl0 down” gegeven in de terminal, maar krijg dan als reactie “interface awdl0 does not exist”
Bij duidelijk vertraging te zien (meer dan gehalveerd ) 🙁
De test geeft geen uitslag maar de telefoon(iphone5s) is na de update van 7 naar 8 één groot drama.
Apps crashen om de haverklap, email werkt niet goed meer in landscape, en grote WiFi problems.
Hij herkent vaak bekende netwerken niet meer en eenmaal erop gooit hij de phone er vanzelf weer af. Hele dag alert zijn of WiFi er nog op zit.
Telefoon is ook niet meer vloeiend, blijft allemaal een beetje hangen, zelfs vanuit lock naar startscherm hapert hij. Kortom al weken droevenis met dat ding, kon er maar gedowngrade worden 🙁
mijn verbinding werd ook verdubbeld qua snelheid toen ik airdrop op mijn Macbook Retina (new) uitzette
Eindelijk de oorzaak te pakken. Ik begon al aan mijn APs te twijfelen….
2 maal getest met/zonder:
Met airdrop
1. 31.29/12.18 2. 37.79/12.17
Zonder airdrop
1. 37.91/12.31 2. 35.61/12.22
Geen verschil dus.
Idem: heb sinds ios8 nog steeds een apple tv3 die door ipad (zowel een air en een 2) niet gevonden wordt, terwijl deze wel door de iphone gevonden wordt.
Hoop dat ze dit prutserig issue nu eindelijk eens verhelpen…
Ik hen het idee dat het (ook) met de cellular stack te maken heeft.
Als ik WiFi problemen ervaar, dan is vaak mijn SIM PIN niet te wijzigen, ziet ie de SIM kaart niet meer.
Als ik dan de SIM er even uit haal en er weer in stop, werkt alles, WiFi incluis, weer naar behoren.
Soms heb ik baat bij het herstarten van mijn AirPort Express als die namelijk opeens gaat zeggen dat ik de pasphrase moet invoeren (welke heus niet veranderd is) en dat blijft herhalen ondanks de correcte invoer ervan. Herstart ik de AE, dan hoeft de pasphrase opeens niet meer ingevuld te worden en werkt het allemaal naar behoren.
Naar mijn Fritzbox blijft ie wel verbinden overigens als het hommeles is, zonder om pasphrases die hij onthouden zou moeten hebben te blijven vragen.
@peter: Dank voor de tip om bleutooth op Apple TV uit te zetten. Het lijkt te helpen, ik heb weer beeld!
Zou die Apple TV bleutooth kunnen storen op de airport express?
Gelukkig hier geen enkel probleem
Ik was dus een groot klager, had sinds iOs8 lange tijd flinke Wifi problemen. Ik moest boven in huis ‘s-avonds m’n oude iPad1 erbij pakken. Toen heb ik toch een keer het kanaal van m’n router veranderd naar 11. Sinds die dag nergens meer last van! Ouderwets kan ik m’n Air boven weer gebruiken. De oplossingen in dit artikel zijn dus echt niet zaligmakend. Probeer het kanaal eerst eens te veranderen.
Bedankt voor de tip! Ik had dezelfde problemen die door het veranderen van mijn kanaal nu zijn opgelost! 😉
@Knarf: zelf heb ik keuze van chanel op auto gezet i.p.v. 11 waar het op zat. En dat heeft mijn probleem met wifi opgelost.